Które warzywo lub owoc jest najzdrowsze na świecie?

Przy współpracy z blogiem Hugo & Matylda rozpoczynamy cykl wpisów dla dzieci.

Każdego miesiąca zostanie opublikowane pytanie lub zagadnienie zadane przez  Hugo i Matyldę, a Zdrowy Przedszkolak.org przyjdzie z pomocą…

Zapraszamy  również w wersji angielskiej na blogu Hugo&Matylda.

Które warzywo lub owoc jest najzdrowsze na świecie?

colour fruits and vegetables

Im więcej jesz różnych owoców i warzyw, tym więcej dostarczasz różnych witamin, substancji mineralnych, które są potrzebne w twoim organiźmie by zachować zdrowie. Nie ma warzywa czy owocu, które będzie najlepsze, np. jedząc marchewkę będziesz mieć piękną skórę i zdrowe oczy. Zjądając brokuł dbasz o mocne kości oraz zęby ponieważ brokuł ma dużo wapnia. Kolorowe chrupiące papryki to źródło wit. C, podobnie jak truskawki, żurawina, porzeczki…Soczyste czerwone pomidory chronią nasze serce. Pamiętaj, jedz różne, kolorowe owoce i warzywa, a będziesz codziennie radośnie poznawać świat  i nie będziesz musiał  leżeć w łóżku chory.
Kolorowanka do wydruku!
Autor: Anna Pia, Emilia Lorenc