Ciasto migdałowo-pomarańczowe

mp

Składniki:

• 6 jajek wiejskich
  • 200g mączki migdałowej (mielone migdały bez skórki)
  • 2 łyżki mąki ziemniaczanej
  • 4 -5 pomarańcze
  • 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
  • cukier trzcinowy 2/3 szklanki
  • tabliczka gorzkiej czekolady eko
  • płatki migdałowe do posypania

Wykonanie:
Myjemy pomarańcze najlepiej kwaśną wodą oraz sparzamy, obieramy ze skórki i kroimy w kostke. Skórkę z jednej małej pomarańczy również kroimy. Pomarańcze pokrojone przekładamy do garnka i zasypujemy pół szklanki cukru trzcinowego. Na małym ogniu dusimy od czasu do czasu mieszając, by się nie przypaliło. Ma powstać rozgotowane pomarańcze z syropem, gęste, aż sok się zdredukuje.  Wszystko odstawiamy do wystygnięcia, a następnie miksujemy na gładką masę.

W misce ubijamy jaja z pozostałym cukrem na sztywną pianę. Delikatnie dodajemy mąkę migdałową zmniejszając obroty miksera oraz mąkę ziemniaczaną i proszek do pieczenia. Dodajemy zmiksowane pomarańcze delikatnie mieszając.
Wylewamy ciasto na dużą tortownicę. Pieczemy ok 60 minut. Sprawdzamy patyczkiem. Wyjmujemy z tortownicy i polewamy roztopioną gorzką czekoladą. Posypujemy płatkami migdałowymi. Smacznego