Kampania na rzecz naturalnej diety w przedszkolu
  

Partnerzy dla przedszkoli

NASZE PARTNERSKIE BLOGI KULINARNE

Antoshkowe smaczki – blog kulinarny

zaprasza mama Maria, która przedstawia proste naturalne przepisy dla przedszkolaków i nie tylko

www. antoshkowesmaczki.blogspot.com

Am mniam – blog kulinarny

zaprasza mama Magda,  zdrowo, naturalnie i pysznie również przepisy dla małych alergików

Am mniam

Czym chata bogata – blog kulinarny

inspiracje kulinarne Marty Krawczyk

www.czymchatabogata.bloog.pl

Zielenina – blog kulinarny

zaprasza Magda po wegetariańskie inspiracje kulinarne

zielenina.blogspot.ie

Smakoterapia

smakoterapia.blogspot.ie

zaprasza mama Iwona Zasuwa po inspiracje i poszukiwania: zdrowe odżywianie, dla alergików…

In Harmony with Nature

zaprasza mama Marta, pyszne pomysły kulinarne dla całej rodziny, w harmonii z naturą

www.kuchnianaturalna.blogspot.com

Jadłonomia

www.jadlonomia.com

Blog z roślinnymi przepisami – wolnymi od mięsa, nabiału i produktów pochodzenia zwierzęcego.

Eko Quchnia

www.ekoquchnia.pl

zaprasza Edyta do zdrowej, pysznej i ekologicznej kuchni

Czytamy Etykiety 

czytamyetykiety.pl

Portal który bierze pod lupę etykiety produktów spożywczych. Bardzo pomocny do dokonywania wyborów

 

FIRMY CATERINGOWE W PROJEKCIE

Uwaga! Organizatorzy projektu nie ponoszą odpowiedzialności za komponowane jadłospisy firm cateringowych. Projekt ma na celu wskazania kierunku modyfikacji jadłospisów, by były zrównoważone odżywczo zgodnie z Piramidą Żywienia i oparte o  produkty naturalne unikając produktów wysokoprzetworzonych.

AlmaVerde careting ekologiczny, Kraków

kom. 509 33 27 33 Grzegorz Mosór

więcej informacji www.almaverde.pl

Ekowiarnia – ekocatering w Poznaniu

żłobki – przedszkola – kluby malucha

www.ekowiarnia.pl

Domowe Obiadek – catering w Poznaniu 

Firma cateringowa z wieloletnim doświadczeniem i renomą. Nasze posiłki przygotowujemy dla dzieci, jakość ich jest dla nas sprawą nadrzędną, dlatego wybieramy wyselekcjonowane produkty u sprawdzonych, lokalnych dostawców, przestrzegających surowych norm konsumenckich. Konkurencyjne ceny, połączone z rygorystycznym utrzymaniem jakości, to nasz największy atut i element wyróżniający nas na rynku

domowyobiadek.pl

Educhef – firma cateringowa w Jabłonnie

EduChef jest firmą, która z powstała po to, by wspierać rozwój dzieci. Gotujemy zdrowo, smacznie, naturalnie, kolorowo i pełnimy misję w środowisku. Nawiązując współpracę z placówkami stajemy się nawzajem partnerami: wspieramy edukacyjnie i organizacyjnie

www.educhef.pl     

 

Prima Sort Catering, Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Podkowa Leśna, Brwinów, wraz z okolicami.

Pyszne, zdrowe, zbilansowane posiłki, które przygotowujemy specjalnie dla Twoich dzieci. Wyłącznie z naturalnych, zdrowych składników!
Nasze jedzenie jest PRIMA SORT, bo gotujemy z:
produktów naturalnych nieprzetworzonych, a często nawet ekologicznych
wysokogatunkowych mięs z humanitarnych i naturalnych hodowli
pełnych ziaren zbóż i kasz (jaglana, gryczana, jęczmienna, kukurydziana, orkiszowa, brązowy ryż, amarantus i inne), jak również pełnoziarnistych płatków i makaronów
mąk orkiszowych, owsianych, z pełnego przemiału, ryżowych
świeżych sezonowych owoców i warzyw, pochodzących z upraw lokalnych

primasort.catering

Volta Catering, Warszawa

www.voltacatering.pl

Przygotowywanie posiłków dla dzieci zespół Volta Catering traktuje jako szczególną misję poprzez możliwość kształtowania właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat dziecka. Gotujemy zdrowo i naturalnie w sposób smaczny i urozmaicony . Posiłki są właściwie odżywczo zbilansowane a proces produkcji zarządzany zgodnie z zasadami HACCP. Dzieci alergiczne mają odpowiednio przygotowane diety.

DietBoxkids w Warszawie 

„DietBoxkids.pl to projekt pary dietetyków, który rozpoczął się w marcu 2010 roku. Obecnie firma zatrudnia dwadzieścia osób, a nad pełnowartościowym menu czuwa zespół trzech szefów kuchni oraz dwóch dyplomowanych dietetyków”

www.dietboxkids.pl

Goodie Foodie – catering w Warszawie 

Międzynarodowa kuchnia w zdrowej wersji slow food. Używamy produktów nieprzetworzonych, pełnowartościowych i bardzo dobrej jakości. Nie stosujemy polepszaczy smaku. Wybieramy produkty od lokalnych dostawców. Półprodukty ograniczamy do minimum – wolimy przygotować je sami i mieć pewność, że to, co dajemy dzieciom jest pyszne, pełnowartościowe i przede wszystkim służy zdrowiu

www.goodiefoodie.eu

Catering Wawacatering w Warszawie 

Specjalizujemy się w żywieniu zbiorowym przedszkoli. Proponujemy smaczną kuchnię opartą na zasadach zdrowego żywienia z uwzględnieniem dużej ilości świeżych warzyw i owoców. Dbamy o to by potrawy zawierały wyłącznie naturalne produkty i uwzględniały indywidualne potrzeby dzieci.  Doświadczenie w żywieniu zbiorowym i stały nadzór dietetyka oraz technologa żywienia pozwala nam sprostać również szczególnym wymaganiom żywieniowym, jak alergie, diety specjalne czy preferencje narodowościowe.
www.wawacatering.pl

Firma  Betty Food St. Catering w Kanie

Firma St. Catering przygotowując posiłki dla dzieci kieruje się hasłem ​”każdego dnia kolorowo i smacznie”. Jako zasadę przyjęliśmy: zero ulepszaczy i zero konserwantów. Niezwykły smak naszych potraw zawdzięczamy naturalnym ziołom, przyprawom i świeżym produktom. Nasi kucharze przyrządzają nie tylko smaczne i zdrowe ale również kolorowe posiłki, dbając przy tym o urozmaiconą dietę najmłodszych.

bettyfood.pl

Zdrowe dzieciaki – ekocatering w Warszawie

www.zdrowedzieciaki.pl

Eduservice – catering w Warszawie

www.eduservice.pl  

 Pychotka Catering we Wrocławiu 

Pychotka Catering to miejsce, w którym przygotowuje się pyszne, domowe i zawsze świeże jedzenie. Catering proponuje zdrową, urozmaiconą  naturalną dietę opartą o jadłospisy układane przez doświadczonego i kreatywnego dietetyka. Pychotka Catering dba również o poszerzanie wiedzy rodziców z zakresu zdrowego i racjonalnego odżywiania, udostępniając przystępne i ciekawe materiały dydaktyczne, za pośrednictwem swoich stron w Internecie oraz tablicy informacyjnej w przedszkolu.

www.pychotkacatering.pl

Catering Weranda Smaków we Wrocławiu 

Weranda Smaków jest pierwszą we Wrocławiu firmą cateringową stworzoną wyłącznie dlan ajmłodszych dzieci w przedszkolach i żłobkach. Funkcjonuje od 2012roku i od początku swojego istnienia jest Partnerem Zdrowego Przedszkolaka.
Misją firmy jest dostarczanie ciepłych, zdrowych oraz ekologicznych posiłków, skomponowanych specjalnie dla najmłodszych. Firma kreuje prawidłowe nawyki żywieniowe  dzieci, tak aby w przyszłości podejmowały właściwy wybór i nie były narażone na choroby cywilizacyjne.
Menu opiera się na piramidzie żywienia, którą zaleca WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) i dodatkowo jest zgodne z zasadami tzw. Kuchni Pięciu Przemian. Zawiera wszystkie niezbędne składniki dla prawidłowego rozwoju fizycznego oraz psychicznego organizmu. Firma najwyższą wagę przywiązuje do sezonowości, naturalności i pochodzenia produktów oraz ich właściwości wychładzających lub rozgrzewających, korzystając wyłącznie ze składników wysokiej jakości, nieprzetworzonych, pozbawionych szkodliwych substancji chemicznych, konserwantów, barwników, nawozów sztucznych, hormonów i antybiotyków. Zaopatruje się u zaufanych dostawców oraz bezpośrednio w gospodarstwach ekologicznych posiadających certyfikaty i świadectwa dobrych praktyk rolniczych.

 

SKLEPY PARTNERSKIE

Orkiszowe Pola – eko sklep

Sklep z zdrową i ekologiczną żywnością

www.orkiszowepola.pl

Bionica – sklep + blog kulinarny 

www.bionica.pl

blog.bionica.pl

Sklep ze zdrową żywnością a dodatkowo doskonałe inspiracje kulinarne na blogu

 Folwark Wąsowo

www.wasowo.com.pl

Największy producent ekologicznych warzyw i tradycyjnych przetworów w regionie. Specjalna oferta dla przedszkoli.

Aroniowy Gaj

Producent, dystrybutor soków mętnych owocowych

www.aroniowygaj.pl

Eko-zakupy 24 – sklep we współpracą z naturą

żywność ekologiczna, zioła, i inne produkty ekologiczne

możliwość zakupów online

www.ekozakupy24.pl

Green Family
eko sklep z żywnością, drewnianymi zabawkami, mądrymi książkami i naturalnymi środkami czystości

ul. Wodna 25, Łódź
www.GreenFamily.pl

Biovert – delikatesy ekologiczne, Kraków

kom. 0502 63 77 84 , Barbara Grzybek 

www.biovert.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Organizator Kampanii

Fundacja „Instytut Medycyny Integracyjnej”

Organizatorem Kampanii na rzecz naturalnej diety w przedszkolu „Zdrowy Przedszkolak” jest Fundacja „Instytut Medycyny Integracyjnej”.

Małe Ogródki
Książka kucharska dla przedszkola-ków w pliku PDF.

Małe ogródki - książka kucharska dla przedszkolaków
Wykonanie i hosting