Kampania na rzecz naturalnej diety w przedszkolu
  

Świąteczna paczka dla przedszkolaka

Autor: Emilia Lorenc z rodzicami oraz partnerami projektu…

Przedszkolna paczka świąteczna jest już wpisana w tradycję Świąt. Jak powinna wyglądać idealna paczka? Przede wszystkim warto ją samodzielnie skompletować. W supermarketach, na bazarach, widać mnóstwo kolorowych paczek w srebrnych szeleszczących foliach, które pełne są słodyczy przeważnie niskiej jakości. Słodyczy i zabawek (najczęściej maskotek) – niekoniecznie bezpiecznych dla dziecka.

Usprawiedliwieniem nie może być tu wyłącznie niski budżet, bo za przedszkolne paczki najczęściej płacą rodzice. Warto wziąć inicjatywę we własne ręce i w porozumieniu z personelem przedszkolnym przygotować zdrową, smaczną i oryginalną paczką świąteczną dla dzieci.

Przeprowadziliśmy mini sondę. Zadaliśmy rodzicom następujące pytania:

 • Jakie prezenty chcieliby włożyć do świątecznej  przedszkolnej paczki?
 • Czy muszą być to tylko słodycze?

Ich odpowiedzi zaskoczyły nas pozytywnie. Powstała lista produktów, które zdaniem rodziców można włożyć do przedszkolnej paczki świątecznej dla dzieci. W zaprojektowanej przez rodziców paczce mogłyby znaleźć się takie produkty, jak:

 • naklejki i album do przyklejania;
 • kolorowanka i kredki;
 • książka!;
 • kolorowe kulki (dla starszych dzieci);
 • zestaw bezpiecznej plasteliny;
 • farby do malowania rękoma;
 • małe puzzle;
 • klocki kukurydziane (niefarbowane);
 • drewniane koraliki, które nawleka się na sznurek;
 • mały, “złoty” dzwoneczek;
 • drewniana ramka do samodzielnego ozdobienia;

Z łakoci możemy wymienić:

 • pierniczki, które dzieci mogą same przyozdobić, może właśnie na zajęciach w przedszkolu;
 • pomarańcze i goździki, a na zajęciach przedszkolnych dzieci mogą same zrobić piękne pomarańczowe bombki;
 • suszone owoce, bakalie;
 • dobrej jakości czekolada (jedna);
 • ciasteczka owsiane;
 • mały sok owocowy 100%;
 • wydrukowany przepis na świąteczne ciasto, do zrobienia z mamą w domu.

W “naszym” przedszkolu jest taka tradycja – mamy same szyją woreczki na prezenty dla swoich dzieci. Materiał jest ten sam dla wszystkich dzieci, mamy wyszywają imię dziecka i przyozdabiają woreczek indywidualnie. Prezenty nie są duże – zazwyczaj są malutkie. Dzieci cieszą się ze złotego dzwoneczka czy małej, dzierganej maskotki. Do tego kilka orzechów i garść bakalii. Radości nie ma końca.

 

Uwaga ! Jeśli trudno Państwu skompletować paczkę idziemy z pomocą. Przesyłamy specjalną ofertę dla placówek przedszkolnych od partnerów, którzy wspierają nasz projekt m.in na konferencjach ale zawsze też są otwarci na współpracę z przedszkolami.

Prosimy o zapoznanie się z ofertami zdrowych ekologicznych paczek świątecznych. Jeśli Państwo zdecydują się z której oferty chcą skorzystać uprzejmie prosimy o bezpośredni kontakt z sklepem ekologicznym. Oferta obowiązuje w całej Polsce 🙂

 • Propozycja od Firmy Bionica – kontakt: a.radziejewska@bionica.com.pl, 76 8787979

Świąteczna propozycja paczek dla przedszkolaków Bionica

 •  Propozycja od sklepu Green Family – kontakt: agnieszka@greenfamily.pl, 513 337 812.

 Świąteczna propozycja paczek dla przedszkolaków Green Family 

 • Propozycja od Biovert Delikatesy Ekologiczne – kontakt: biuro@biovert.pl, 506 33 69 15

Świąteczna propozycja paczek dla przedszkolaków Biovert

 

Organizator Kampanii

Fundacja „Instytut Medycyny Integracyjnej”

Organizatorem Kampanii na rzecz naturalnej diety w przedszkolu „Zdrowy Przedszkolak” jest Fundacja „Instytut Medycyny Integracyjnej”.

Małe Ogródki
Książka kucharska dla przedszkola-ków w pliku PDF.

Małe ogródki - książka kucharska dla przedszkolaków
Wykonanie i hosting