„Małe ogródki” – wielka sprawa

W 12 tyskich przedszkolach dzieci będą siały, sadziły, dbały o ogródek, a potem samodzielnie przygotowywały zdrowe posiłki z warzyw i owoców. To pierwsza taka kampania społeczna w Polsce, inspiracją dla Tychów był projekt amerykańskich studentów „Project Sprout” i wyniki  badań Światowej Organizacji Zdrowia, z których wynika, że co piąte europejskie dziecko cierpi z powodu otyłości.

Celem programu „Małe ogródki” jest poszerzenie świadomości zdrowego odżywiania począwszy od najmłodszych – przedszkolaków, a skończywszy na całych rodzinach. Kampania skonstruowana jest w formie praktycznego programu edukacyjnego dla przedszkolaków. Dzieci uczą się w nim, poprzez samodzielną uprawę warzyw i owoców oraz przygotowywanie zdrowych posiłków, o związku jedzenia ze zdrowiem.

W chwili obecnej rozpoczęliśmy współpracę z programem „Zdrowy Przedszkolak.org” …- mówi Katarzyna Woch.

Więcej o projekcie …..