Co to są kalorie i co to są puste kalorie?

Autorzy: Hugo i Matylda, Emilia Lorenc 1

Mówiąc o kaloriach, mówimy o tym, ile dany posiłek, produkt spożywczy np. jabłko, cukierek, dostarcza nam energii, którą zużywamy podczas naszej aktywności np. zabawy. Jednak jedzenie nie tylko ma dostarczać nam energii, ale także substancji, które będą wspierać nasz rozwój i zdrowie np. białko, tłuszcze, witaminy czy substancje mineralne. Ważne jest, by jeść posiłki, które będą dostarczać wszystkich substancji odżywczych. O pustych kaloriach mówimy wówczas, gdy np. zjadamy cukierka, który nie ma żadnych witamin, minerałów i tylko dostarcza nam energii. Lepiej zjeść równie smaczną truflę przygotowaną przez mamę z suszonych owoców, która da nam energię, ale również witaminy i minerały.

Zapraszamy do wydrukowania tablic, kolorowa lub do pokolorowania. Co by tu z nimi zrobić? Można wyciąć i stworzyć z nich twarze, tak jak „tworzy” nas dobre jedzenie.