Wegetariańskie przedszkola

Szanowni Państwo logowegemaluchOKkwadratZnapisem

Dzięki petycji portalu wegemaluch.pl w sprawie „Umożliwienia rodzicom wyboru diety wegetariańskiej w publicznej oświacie”, Ministerstwo Zdrowia i Instytut Żywności i Żywienia uznały roślinny sposób żywienia za odpowiedni w żywieniu dzieci na każdym etapie ich życia i rozwoju.

Obecnie prowadzimy rozmowy z przedstawicielami różnych ministerstw odnośnie rozwiązań systemowych mających na celu ułatwienie wprowadzania wegetariańskich posiłków w publicznych placówkach.

W portalu wegemaluch.pl prowadzony jest dział 'Przyjazne miejsca’, w którym umieszczane są dane teleadresowe placówek przyjaznych rodzicom wegetariańskim. Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wielu fantastycznych miejsc, które powinny się znajdować we wspomnianej bazie. Dlatego zachęcamy do 'zgłaszania’ się  podając informacje o swojej placówce: dane adresowe, i informacje o ofercie na adres; info@wegemaluch.pl.

Dzięki Waszym zgłoszeniom będziemy mogli przedstawić ministerstwom przykłady, że dieta wegetariańska w placówkach przedszkolnych jest możliwa.

Razem możemy sprawić, że otaczający nas świat stanie się normalny i każdy będzie miał prawo wyboru.