Podsumowanie roku 2012

• Publikacje – napisanie i udostępnienie z zakresu naturalnego żywienia  dzieci (ok. 30 publikacji w tym publikacje do gazet dla przedszkoli jak Bliżej przedszkola, Przedszkolak i innych czasopism).
  • Tworzenie bazy przepisów dla przedszkoli i rodziców przy współracy z blogami kulinarnymi współpracującymi ściśle z projektem Zdrowy Przedszkolak.org.
  • Media – udział w radiowych i telewizyjnych wywiadach – promowanie Kampani na rzecz natulanej diety w przedszkolu (Poznań).
  • Opracowanie ulotek informacyjno-dydaktycznych: Jak odżywiać dziecko? Dlaczego warto ograniczyć spożycie białego cukru?
  • Weryfikacja jadłospisów przedszkolnych – ok. 400 jadłospisów zostało zweryfikowanych nieodpłanie dla placówek przedszkolnych.
  • 90 placówek przedszkolnych uczestniczy w projekcie – praca nad modyfikacją jadłospisów przedszkolnych i szerzeniem świadomości żywieniowej wśród rodziców poprzez rozpowszechnianie publikacji i przepisów. Codziennie docieramy do ok. 5400 dzieci, które  spożywają posiłki zgodnie z założeniem naturalnej diety.
  • Przy współpracy z projektem Małe Ogródki powstała książeczka kucharska dla dzieci i rodziców – Małe Ogródki w kuchni.  Książeczki  oraz ulotki Zdrowego przedszkolaka.org Jak odżywiać dziecko? oraz Dlaczego warto ograniczyć spożycie białego cukru? otrzymało 1600 dzieci w Tychach.

Wszystkie działania są możlliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu ludzi z pasją i ideą szerzenia profilaktyki zdrowia poprzez naturalną dietę. Moderatorzy, Partnerzy. Bardzo dziękujemy!