Zajęcia kulinarne w Łodzi

Zapraszamy na zajęcia kulinarne w ramach współpracy Zdrowego Przedszkolaka.org z Baby Club Cafe.

Jaki wyglądają te pyszne zajęcia?
Dobrze wiemy, że dzieci uwielbiają gotować, piec, babrać się w surowym cieście, a potem oczywiście zjadać te wszystkie przysmaki, które chwilę wcześniej zrobiły. Dlatego w naszej ofercie znajdują się właśnie zajęcia  Kids’ Kitchen, czyli dziecięce kucharzenie.
Na zajęciach Kids’ Kitchen przybliżamy dzieciom ideę zdrowego odżywiania w praktyce.  Dzieci poznają m.in pojęcia sezonowości warzyw i owoców, próbują rozmaitych ziół i przypraw, uczą się o szkodliwości białego cukru, poznają jego zamienniki. To nie tylko edukacja kulinarna, ale i wspaniała zabawa!
Dzieciaki w profesjonalnych czapkach kucharskich i fartuszkach mają okazję zamienić się w prawdziwych szefów kuchni i wraz z Panią Muffinką zgłębić tajniki sztuki kulinarnej. Dla każdego małego kucharza przygotowany jest bezpieczny zestaw przyborów kuchennych.
Na zajęciach Pani Muffinka krok po kroku pokazuje kolejne etapy tworzenia poszczególnych smacznych i zdrowych potraw, opatrując je ciekawymi opowieściami.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od lat 3, odbywają się w każdą sobotę i trwają 60min.
Dzięki zajęciom Twoje dziecko:
•    ćwiczy swoje umiejętności małej motorki,
•    poznaje tajniki sztuki kulinarnej (przygotowują różnorodne dania, sałatki, zagniatają ciasto, wycinają i dekorują ciastka)
•    poznaje różnorodne zdrowe produkty spożywcze, których próbuje różnymi zmysłami
•    uczy się współdziałania w grupie.
Zapraszamy do współpracy przedszkola i inne placówki- przeprowadzamy zajęcia również dla grup zorganizowanych w miejscu działalności klienta.

Więcej informacji na www.babyclubcafe.pl , meil: biuro@babyclubcafe.pl