Dzieci w ogrodzie i w kuchni

Zdrowy Przedszkolak.org współpracuje z „Małymi ogródkami”, które zostały uruchomione przez Urząd Miasta Tychy w ramach kampanii społecznej dotyczącej zdrowego żywienia.  Dwanaście tyskich przedszkoli, dwanaście ogródków i 1600 przedszkolaków od wiosny uprawia własne warzywa, owoce i uczy się przygotowywania zdrowych posiłków w salach przedszkolnych. „Zainteresowanie programem rośnie i już przyszłej wiosny powitamy w programie 4 nowe placówki” – cieszy się Katarzyna Woch, która od początku prowadzi projekt w Wydziale Informacji, Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Tychy.
Dla pedagogów, dyrektorów i osób odpowiedzialnych za żywienie z tyskich przedszkoli na jesieni zostało przeprowadzone szkolenie w ramach kampanii Zdrowy Przedszkolak.org.
Dwa projekty połączyły siłę i tak dziś zostały wydrukowane dzięki  pomocy firmy Master książki kucharskie dla rodzin przedszkolaków. Mamy nadzieję, że będą one cenną pomocą przy przygotowywaniu posiłków przez rodziców i zachęcą do rodzinnego gotowania” – informuje Iwona Ciepał, naczelnik urzędowego wydziału promocji. W książce można znaleźć opowiadanie „O chłopcu, który nie chciał jeść warzyw”, porady dotyczące segregacji odpadów kuchennych oraz przepisy kuchni naturalnej, autorstwa specjalistów z ogólnopolskiej kampanii „Zdrowy Przedszkolak.org”.
Książka to nie wszystko, każdy przedszkolak otrzyma fartuszek kuchenny zachęcający do wspólnego gotowania z rodzicami, a rodzice fachową informację, dotyczącą tworzenia zdrowej diety dla dziecka i całej rodziny. Działaniami tymi przenosimy się z przedszkolnych ogródków do domowych kuchni i rozszerzamy zasięg kampanii na całe rodziny.

Przygotowane materiały otrzymało 1600 przedszkolaków w Tychach.
O projekcie Małe Ogródki więcej informacji znajdziecie na stronie…

Obejrzyj książeczkę