Kampania na rzecz naturalnej diety w przedszkolu
  

Relacja z I seminarium w Poznaniu

W dniu 23.11 w  odbyło się pierwsze z cyklu seminarium Dieta naturalna w Przedszkolu – Zdrowego Przedszkolaka.org  dla pracowników przedszkolnych w Poznaniu. 

Pani Ewa Superczyńska z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli powiatała wszystkich uczestników.
Na seminarium w Poznaniu przybyło ok.50 osób , dyrektorki przedszkoli, intendentki, kucharki. Ucieszył nas fakt, że wróciły też osoby, które były już na naszej Konferencji 4 lutego.
Spotkanie rozpoczęła Dorota Łapa przedstawiając aktualny stan projektu, a zaraz potem Maria Hirowska poprowadziła I część wykładu, podczas którego omawiała: Wpływ żywienia na zdrowie.

W przerwie uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek, który przygotowany został przez moderatorki projektu wraz z wolontariuszkami. Można było skosztować  kanapki z pastami warzywnymi i fasolami na chlebie otrzymanym od sponsora, jakim była Piekarnia u Wacka z Poznania. Chleby z tej piekarni wyróżniają się bowiem czystością mąk, są wypiekane bez użycia jakichkolwiek polepszaczy. Do kanapek była kawka orkiszowa oraz herbata ziołowa z kopru włoskiego, imbiru i maliny z miodem. Była również owsianka z koskosem, rodzynkami i jabłkami.

Po przerwie drugą część  wykładu poprowadziła Dorota Łapa omawiając temat budowania odporności pożywieniem. Podczas wykładu padały pytania praktyczne, na które prowadzące starały odpowiadać na bieżąco.

Pod koniec spotkania nastąpiła wymiana doświadczeń. Zarówno moderatorki, jak i nowi uczestnicy byliśmy bardzo zainteresowani doświadczeniami wdrażania zmian w niektórych przedszkolach. Przedszkola opowiadały co udało się wprowadzić ze zmian w żywieniu, w jakich postaciach podawana jest kasza jaglana, w których przedszkolach udało się wyeliminować słodkie gotowe jogurty i wiele innych uwag.

Za spotkanie bardzo wszystkim Paniom dziekujemy. Zapraszamy na kolejne seminarium 14.12. podczas którego zostanie omówiony temat słodyczy.

Poczętsunek też będzie słodki:-)

Organizator projektu Zdrowy Przedszkolak.org: Fundacja Instytut Medycyny Integracyjnej

Organizatorzy spotkań: Antoshkowe Smaczki, Orkiszowe Pola,  Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu 

Patronat Honorowy: Wielkopolski Kurator Oświaty

Patronat medialny: Radio Merkury

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu materiałów  firmie  CGS Drukarnia Kreatywna.

Małe Ogródki
Książka kucharska dla przedszkola-ków w pliku PDF.

Małe ogródki - książka kucharska dla przedszkolaków
Wykonanie i hosting