Rzodkiewki wiosną

Wiosna i lato to sezon rzodkiewek, są świeże chrupiące i najsmaczniejsze. Powinny być podstawowym elementem w naszej kuchni.
Kilka powodów dlaczego warto jeść rzodkiewki:

• Są doskonałe na upał, mimo ostrego smaku mają działanie ochładzające organizm.
  • Ich cierpki smak, może pomóc w wyeliminowaniu śluzu z organizmu, co może być przydatne w walce z przyziębieniami.  Rzodkiewkioczyszczają zatoki i złagodzą ból gardła, działają wykrztuśnie.
  • Oczyszczają i usuwają toksyny.  Rzodkiewki oczyszczają układ pokarmowy,  pomagają w eliminacji zastoju w jelitach oraz nagormadzonych toksyn.
  • Ze względu na wysoką zawartość witaminy C i działania oczyszczającego, regularne spożywanie rzodkiewki mogą pomóc w zapobieganiu infekcji wirusowych.
  • Rzodkiewki należą do rodziny warzyw krzyżowych (tak jak brokuły i kapusta), które zawierają fitoskładniki, błonnik, witaminy i minerał. Dzięki tym składnikom działają ochronnie przed chorobami nowotworowymi.
  • Łagodzą niestrawność, maja uspokajający wpływ na układ trawienny, złagodzą wzdęcia
  • Są niskokaloryczne, mają mniej niż 20 kalorii w całej filżance. Są bogate w składniki odżywcze, błonnik i dodają smaku każdej potrawie.
  • Pomagają utrzymać odpowiednie nawodnienie tkanek. Dzięki dużej zawartości wody i witaminy C oraz fosforu i cynku, rzodkiewki korzystnie wpływają na tkanki. Pomagają  zachować nawilżony, świeży  wygląd skóry.

Źródło: www.fullcircle.com Zdjęcie