Polecamy warsztaty

Warsztaty dla dzieci – Zielone koktajle1

Serdecznie zapraszam przedszkola na praktyczne warsztaty dla dzieci poświęcone zielonym koktajlom. Dla dzieci i przedszkola może to być atrakcyjne uzupełnienie zajęć, upowszechniające przy okazji zdrowe nawyki żywieniowe. Jeżeli dodatkowo będą brać udział w nich rodzice dostaną solidną dawkę praktycznej wiedzy w zakresie przekazywania dzieciom dziennej dawki warzyw i owoców.

Dlaczego zielone koktajle dla dzieci?

Zielone koktajle są doskonałym sposobem na dostarczenie organizmowi dziennej dawki warzyw i owoców w formie pysznego napoju. Po zielony, aksamitny napój z pewnością sięgną nawet te dzieci, które na widok sałaty reagują dąsami i marudzeniem. Zmiksowane surowe warzywa i owoce to źródło energii, która wzmacnia i jednocześnie odnawia mały organizm.

Program warsztatów obejmuje:

• Krótkie przedstawienie zielonych koktajli, dzieci poznają warzywa i owoce

• Zasady przygotowywania i spożywania zielonych koktajli oraz przykładowe przepisy (temat omawiany przede wszystkim wtedy gdy biorą w nich udział rodzice)

• Pokaz przygotowywania na miejscu zielonego koktajlu połączony z degustacją, przez co dzieci się uczą nowych smaków i kolorów, mogą zobaczyć jak wygląda proces przemiany warzyw i owoców w pyszny napój.

Orientacyjny czas trwania: 1 godzina.

Uwagi:

W zależności od zainteresowania i zapotrzebowania w warsztatach mogą brać udział także rodzice, ponadto treść, czas trwania oraz koszt jest uzgadniany indywidualnie. Warsztaty odbywają się w Krakowie.

Kontakt: Małgorzata Szaleniec, fitostrefa@onet.pl www.fitostrefa.com.pl