Kampania na rzecz naturalnej diety w przedszkolu

Dzień Babci i Dziadka w Zdrowiu

Drodzy Rodzice i Przedszkolaki.

Zbliża się Dzień Babci i Dziadka. Zatroszczcie się o zdrowie waszych dzieci ale i również zdrowie Babci i Dziadka

Zastanawiacie się co przygotować na prezent?

Często rodzice prosicie o wskazówki jak przekonać Babcie i Dziadka, by nieobdarowywali wasze dzieci słodyczami, niezdrowymi przekąskami.. Może dzień ich świętowania będzie doskonałym momentem by pokazać, że można inaczej ..

1. Zaproszenie na wspólny posiłek, który przygotuje sam.

• Przygotujcie piękne zaproszenie dla Babci i Dziadka na wspólny posiłek
  • Dzieci przy pomocy rodziców przygotują zdrowy posiłek, oparty o produkty naturalne – pomocna może być  Kucharska Książeczka dla Przedszkolaków
  • Udekorujcie pięknie stół do wspólnego posiłku
  • Dziecko niech obsłuży Babcię i Dziadka

stół zdj.

2. Na prezent zdrowe słodycze

• Przy pomocy rodziców, dzieci przygotują zdrowe słodycze np. dobrze zmielone bakaliowe kulki,
  • Pięknie zapakowane przygotowane łakocie będą wspaniałym prezentem.
  • Można do prezentu dołączyć wydrukowany przepis.

3.  Obrazek czy laurka zrobiona przy użyciu różnych kasz i ziarenek.

Dziecko po ofiarowaniu Babci i Dziadka swoją pracą może opowiedzieć  które i w jakiej postaci lubi spożywać ziarna, kaszę czy fasolki …

obrazek2zdj

4. Wstęp na warsztat zdrowego gotowania .

Warto poszukać czy przypadkiem nie ma w okolicy fajnych warsztatów  zdrowego gotowania w których może wziąć udział babcia, dziadek wraz z dzieckiem.

Jak przedszkole może zatroszczyć się o zdrowie Babci i Dziadka ?

W każdym przedszkolu przygotowane są występny dzieci na które zapraszane są Babcie i Dziadkowie. Może w tym roku zatroszczymy się o zdrowie Seniorów.

Zachęcamy do przygotowania przez przedszkolaki zdrowego poczęstunku podczas występu.

Dzieci mogą przygotować:

• kanapki z różnego pieczywa z pastami warzywnymi, twarożkiem i kiełkami
  • upiec ciasto marchewkowe
  • przygotować kulki bakaliowe
  • szaszłyki owocowe lub warzywne

Dyrekcja przedszkola dodatkowo może wydrukować ulotki do rozdania na temat Dlaczego warto ograniczyć spożycie cukru?