Rok 2014/2015

zp

W roku 2014/2015  projekt Zdrowy Przedszkolak.org będzie realizowany poprzez:

Newsletter/ Goniec,  który będą Państwo otrzymywać raz na tydzień/ dwa tygodnie.

Newsletter jest podstawową formą kontaktu z Państwem. W newsletterze otrzymywać będą Państwo  publikacje, nowe przepisy  oraz informacje na temat szkoleń w tym szkoleń online, konferencji, akcji warsztatowych dla dzieci itp.

• Zachęcamy do przesyłania naszych newsletterów do rodziców dzieci przedszkolnych.
  • Prosimy o drukowanie naszych publikacji i rozpowszechnianie wśród rodziców.

Weryfikacja jadłospisów placówek, firm cateringowych. Będziemy prosić wybiórczo lub partiami o przesłanie aktualnych jadłospisów oraz wypełnienie przesłanie wypełnionej od nas ankiety. Prosimy o czytanie newsleterów i przesyłanie jadłospisów w określonym czasie.

Przedszkola biorące udział w naszym projekcie powinny realizować poprzez:

1. Prowadzenie przynajmniej raz w miesiącu edukacji żywieniowej wśród przedszkolaków poprzez:

– organizację dni warzywnych lub owocowych w przedszkolu, w kolejnym newsletterze podamy przykładowy opis dnia,

– organizację dla dzieci warsztatów kulinarnych,

– przyjnajmieniej jeden raz w tygodniu dzieci mają możliwość samodzielnie komponować swoje posiłki np. kanapki, sałatke, owsiankę.

2. Placówki przedszkolne zachęcamy do regularnego udziału w naszych konferencjach,  szkoleniach online oraz prowadzonych przez moderatorów.

3. Placówka przedszkolna powinna  przestrzegać naturalnego żywienia zapewniając dobrze zbilansowane jadłospisy poprzez cały rok szkolnych zgodnie z założeniami programuzdrowyprzedszkolak.org, a jednocześnie przyłącza się do ogólnopolskich akcji prowadzonych przez zdrowyprzeszkolak.org np. świąteczne pieczenie pierniczków, zdrowa naturalna paczka na Boże Narodzenie czy na Wielkanoc.

4.  Rodzice mogą kontaktować się bezpośrednio z nami w sprawie jak prowadzony jest projekt w danej placówce.

Przedszkola, które chcą kontynuować współpracę z naszym projektem w roku 2014/2015, a brały udział w latach poprzednich uprzejmie prosimy o

• sprawdzenie czy otrzymują newsletter,
  • przesłanie mailem potwierdzenia udziału w projekcie z deklaracją że będą realizować w pełni nasze założenia Projektu współpracując z nami, rodzicami przedszkolaków oraz przedszkolakami
  • przesłanie aktualnego jadłospisu z jednego tygodnia
  • Informację proszę przesłać poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie

Zachęcamy do organizowania spotkań dla rodziców z moderatorem ze swojego okręgu, jeśli brak moderatora na danym terenie zachęcamy do uczestnictwa rodziców w webinarium – szkoleniu online

Nowe placówki przedszkolne, które wyrażają chęć przyłączenia się do projektu zdrowy przedszkolak.org w tym roku 2014/2015 prosimy o:

• wzięcie udziału w konferencji lub udział w szkoleniu prowadzonym przez moderatora lub szkoleniu online dotyczącego żywienia dzieci w placówkach przedszkolnych,
  • szkolenie online jest dostępne w pakiecie na stronie www.medycynaintegracyjna.pl,
  • przesłanie jadłospisów z 2 tygodni do weryfikacji po przejściu szkolenia i już wstępnych samodzielnych modyfikacjach,
  • akceptację założeń naszego projektu oraz realizowanie programu poprzez cały rok, który został opisany powyżej,
  • zachęcamy do organizacji spotkania  z naszym moderatorem o tematyce żywienia naturalnego dla rodziców w swojej placówce. Placówki chętne prosimy o kontakt
  •  Firmy Cateringowe z Zdrowym Przedszkolakiem.org

Zachęcamy do udziału w projekcie firmy cateringowe. Prosimy o kontakt poprzez formularz na stronie.

• Zachęcamy do współpracy i wspierania naszych działań wszystkie instytucje, firmy, organizacje i osoby prywatne. Wspólnie możemy organizować szkolenia, konferencje w danym regionie.

Naturalne żywienie dzieci i całych rodzin zapewnia zdrowy rozwój naszych dzieci. Jest to inwenstycja na całe życie.

•  W tym roku odbędzie się nabór moderatorów projektu Zdrowy Przedszkolak.org