Kampania na rzecz naturalnej diety w przedszkolu
  

Czy każda słodycz jest niezdrowa?

Autor: Emilia Lorenc, Hugo&Matylda

maliny 1

Każdy z nas lubi smak słodki dzieci i dorośli, a nawet więcej my go potrzebujemy. Jednak nie każda słodycz jest zdrowa. W sklepach znajdziemy wiele kolorowych słodyczy które zawierają dużą ilość białego cukru, który jest niezdrowy. Przez nadmiar cukru psują nam się zęby, często łapiemy przeziębienia, a do tego czasem nie możemy spokojnie się bawić, ponieważ myślimy o słodyczach. Im bardziej kolorowe słodycze, tym bardziej niezdrowe.
Jakie słodycze dla nas są najlepsze?  Można znaleźć takie w sklepie lub można przygotować pyszne i zdrowe smakołyki samemu wraz rodzicami. Czy nie fajnie jest wspólnie z mamą upiec pyszne ciasto migdałowe, marchewkowe czy ciastka owsiane? Czy nie pyszny jest  koktajl owocowy ze świeżych owoców lub sałatka owocowa? Pieczone jabłko z cynamonem wypełnia zapachem cały dom i nie można doczekać się skosztowania jego soczystej słodyczy… A na wycieczkę możemy zabrać pyszne suszone owoce, którymi można szybko się nasycić, gdy poczujemy głód.

Zachęcam Was do przygotowywania własnych słodyczy, dzięki czemu również będziecie mogli świetnie spędzić z rodzicami wspólny czas.

konkurs wiosenny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Małe Ogródki
Książka kucharska dla przedszkola-ków w pliku PDF.

Małe ogródki - książka kucharska dla przedszkolaków
Wykonanie i hosting