Jadłospis na czerwiec

Poniedziałek

Śniadanie: owsianka + siemie lniane z świeżymi truskawkami i jogurtem naturalnym z nutą naturalnego miodu. Herba miętowa II śniadanie: kromka chleba mieszanegoz masłem naturalnym pietruszkowym z pieczonym indykiem i rzodkiewką, Woda wersja wege: pasta z cieciorki Obiad: zupa – botwinka z ziemniakami II danie: ryż naturalny z natką pietruszki, pulpety mięsne w sosie pomidorowym, sałatka (sałata zielona, rzodkiewka, szczypiorek, oliwa z oliwek, pieprz odrobina soli, prażony słonecznik) Wersja wege: pulpety z cieciorki z sosie pomidorowym Kompot z rabarbaru Podwieczorek: koktajl truskawkowy (jogurt naturalny, truskawki, kasza jaglana, cukier trzcinowy)

Wtorek

Śniadanie: bułka z ziarnami z masłem i  białym twarożkiem, miodem i truskawkami. Herbata melisa z jabłkiem II śniadanie: marchewka, kalarepka, ogórek (pokrojone w słupki) dip jogurtowo – koperkowy. Woda Obiad: zupa – kalafiorowa z kaszą jaglaną i ziemniakami II danie: Potrawka z indyka (kolorowe papryki, cukinia, cebulka, kurkuma, pieprz, sól morska, pierś z indyka), kasza gryczana wege wersja zamiast indyka – gotowana czerwona fasola w potrawce Podwieczorek: ciasto drożdżowe (razowe) z rabarbarem. Herbata owocowa.

Środa

Śniadanie: Kasza jaglana z musem truskawkowo – jogurtowym. Herbata rumiankowa II śniadanie: Kromka chleba słonecznikowego z masłem naturalnym z gotowanym jajkiem, łososiem, sałatą i pomidorem. wersja wege: jajko + ser żółty. Woda Obiad: zupa soczewicowa. II danie: naleśniki szpinakowe, buraczki talarki z prażonym ziarnem sezamu. Kompot truskawkowy Podwieczorek: kisiel z soku pomarańczowego z tartym jabłkiem.

Czwartek

Śniadanie: Musli robione zalane mlekiem. Woda z sokiem cytryny i miodem II śniadanie: bułka razowa z masłem awokado z nutą czosnku, pomidor. Herbata miętowa Obiad: zupa – pomidorowa z makaronem II danie: kasza jęczmienna, schab pieczony nadziewany śliwką suszoną, surówka z marchwi i jabłka wersja wege: pieczony pasztet z cieciorki. Kompot: jabłkowy Podwieczorek: truskawki umoczone w gorzkiej czekoladzie, talarki ryżowe. Woda (zachęcamy przedszkolaki do samodzielnego zrobienia krasnali tuskawkowych)

Piątek

Śniadanie: owsianka z siemien linianym, płatkami migdałowymi, bananem i jabłkiem z jogurtem naturalnym. Herbata z owoców leśnych II śniadanie:  chleb słonecznikowy z masłem, serem żółtym, szczypiorkiem i ogórkiem zielonym. Melisa Obiad: zupa ogórkowa z dodatkiem kaszy jaglanej II danie: ziemniaki, pulpety rybne w sosie koperkowym, surówka (słata zielona, kukurydza, jabłko, czerwona papryka, oliwa z oliwek) Kompot wiśniowy Podwieczorek: babeczki kruche z kremem z kaszy jaglanej i malinami  Woda.   Autor: Emilia Lorenc