Chleb bezglutenowy

Emilia Lorenc

0,5 kg mąki bezglutenowej do chleba, pizzy – mieszanka z mąki ziemniaczanej, tapioka, kukrydza, gryka
1/3 szkl mąki ryżowe
1/3 szkl siemienia lnianego
starter- zakwas ( tylko za pierwszym razem wziełam zakwas z chleba żytnio- pszennego odłożonego z wczesniejszego wypieku) potem już starter jest z chleba robionego
ciepła woda
sól
cukier nieoczyszczony łyżeczka
soda 1/3 łyżeczki
10854211_886969418000069_7704588615292645894_o
Wszystkie sładniki dobrze wymieszać z ciepłą wodą, Ciasto nie może być lejace a gęste. Odłożyć do słoiczka starter na nastęny chleb ( pozostawić na kilka godzin w słoiczku w temp pokojowej a potem schować do lodówki – przetrzymywać do 6 dni)
Blaszkę chlebową dobrze wysmarować masłem naturalnym. Przełożyć ciasto chlebowe. Pozostawić na noc do wyrośnięcia w ciepłym miejscu ok. 9 godz. Piec w 180 C ok 40-50 minut. Po upieczeniu wyjąć zblaszki i pozostawić do wystygnięcia.. Ten chleb mi się nie kruszy;)
PS. Chleb będzie zawierać śladowe ilości glutenu …