Polecamy książkę „Zdrowy Maluch”

Zdrowy maluch. Poradnik żywieniowy dla rodziców to pierwsze kompendium, które pomoże wszystkim rodzicom dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat odpowiednio skomponować jadłospis oparty na produktach roślinnych i nabiale.Zdrowy_maluch_mini

Wszyscy rodzice troszczą się o zdrowie swoich dzieci, między innymi odpowiednio je odżywiając i dostarczając im składników pokarmowych niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Zdrowy maluch to poradnik, dzięki któremu skomponowanie diety odpowiedniej dla małego dziecka lub jej smaczne wzbogacenie o bardzo zdrowe produkty, jak warzywa i owoce, stanie się łatwe i przyjemne. Z tej książki rodzice dowiedzą się także co można przygotowywać dzieciom i od kiedy bezpiecznie podawać surowe owoce i warzywa.

Książka Zdrowy maluch powstała z połączenia pasji do gotowania z wiedzą o żywieniu dzieci. Autorki wskazują, kiedy do jadłospisu można włączyć poszczególne produkty i jak właściwie bilansować tygodniową dietę dziecka, by mały, rozwijający się organizm mógł w pełni czerpać z niezwykłego bogactwa natury.

W pierwszej części książki autorki opisują produkty, które można wprowadzić do diety dziecka w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. Drugą część stanowią jadłospisy wraz z przepisami dostosowanymi do wieku dziecka. Całość uzupełniają fotografie przedstawiające gotowe potrawy, które przekonują nie tylko o walorach zdrowotnych, ale także estetycznych proponowanych potraw.

O autorach:

Autorkami książki są Magdalena Sikoń – wegetarianka od 10 lat i redaktor naczelna portalu „WegeMaluch.pl”, oraz Monika Skowron – dyplomowany dietetyk. Nad powstawaniem Zdrowego malucha czuwał prof. dr hab. n. med. Janusz Książyk – kierownik Kliniki Pediatrii i Żywienia Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Fotografie ilustrujące potrawy i składniki wykonała Anna Lewańska.

Wydawca „Galaktyka”

Czytaj więcej: Zdrowy maluch – WegeMaluch.pl