10 korzyści z jedzenia marchwi

1.”Dobra dla oczu “
Marchew jest bogata w beta-karoten, który w wątrobie przekształca się w witaminę A.W siatkówce oka wit A przekształtca się w rodopsynę , fioletowy pigment niezbędny do widzenia w nocy.

Wykazano w badaniach, że beta-karoten ma działanie ochronne  przed zwyrodnieniem plamki żółtej i zaćmy starczej. Ludzie, którzy jedzą warzywa z  beta-karotenem mają o  40 % mniejsze ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej, niż osoby które spożywają mało beta – karotenu.

2. Ochrona przed nowotworami
Badania wykazały, że spożycie  marchewi zmniejszają  ryzyko raka płuc, raka piersi i raka jelita grubego. Naukowcy odkryli falcarinol i falcarindiol, substancje  które mają  właściwości przeciwnowotworowe.

Falcarinol to naturalny pestycyd znajdujący się w  marchwi, który chroni korzenie przed chorobami grzybiczymi. Marchew jest  jednym z powszechnym  źródem tego związku. Badanie wykazało, 1/3 niższe ryzyko raka u myszy, które jadły marchew.

3.Ochrona komórek
Wysoki poziom beta-karotenu ma silne działanie  przeciwutleniające, chroniąc przed uszkodzeniami komórki.  Beta- karoten spowalnia procesy starzenie się komórek.

4. Zdrowa skóra od wewnątrz
Witaminy i antyoksydanty chronią skórę przed uszkodzeniami.  Niedobory witamin  powodują  m.in suchość skóry, włosów i paznokci. Witamina A zapobiega  powstawianiu przedwczesnemu zmarszczek. Korzystnie wpływa na trądzik, suchość skóry, przebarwienia, nierówny koloryt skóry.

5.Działanie  antyseptyczne
Marchewki są używane przez zielarzy w  zapobieganiu  zakażeń. Używane są w postaci pokrojnej lub  rozdrobnionej, surowe lub gotowane czy  puree.

6. Piękna skóra (z zewnątrz)
Marchewki są wykorzystywane jako naturalny kosmetyk w postaci masecznki na twarz.  Wystarczy wymieszać startą marchew z odrobiną miodu.

7. Zapobiega chorobom serca
Badania wskazują, że dieta bogata w karotenoidy jest związana z niższym ryzykiem choroby niedokrwiennej serca. Marchew  to nie tylko beta-karoten, ale także alfa-karoten i luteina.
Regularne spożywanie marchwi obniża poziom cholesterolu, ponieważ rozpuszczalne włókna w marchwi wiążą się z kwasami żółciowymi.

8. Oczyści organizm
Witamina A pomaga oczyścić wątrobę wypłukując toksyny z organizmu. Włókna występujące w marchwi pomaga oczyścić okrężnicę i przyspieszyć przepływ odpadów.

9. Zdrowe zęby i dziąsła
Marchew stymuluje dziąsła i wywołują dużo śliny, która jest zasadowa, równoważy kwasowość jamy ustnej, która sprzyja rozwojowi bakterii. Minerały w marchwi chronią przed zęby przed niedoborai minerałów.

10. Zapobieganie przed udarem mózgu
W badaniu przeprowadzonym przez Uniwersytet Harvarda wykazano, że ludzie którzy jedli więcej niż sześć marchewek tygodniowo byli mninej narażeni  na udar mózgu.

www.care2.com