Książka – Edukacja żywieniowa dla przedszkolaków

„Edukacja żywieniowa dla przedszkolaków” to unikatowa pozycja dla pedagogów uczących w przedszkolu. Dzięki atrakcyjnym scenariuszom zajęć kulinarnych dzieci doświadczą przygodę z gotowaniem, a jednocześnie zdobędą wiedzę na temat zdrowego naturalnego żywienia, podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny w kuchni oraz kultury jedzenia. Maluchy będą miały okazję poznać produkty spożywcze poprzez różnorodność ich zapachów, smaków i kolorów. Samodzielne przygotowywanie posiłku otworzy przed nimi możliwość wielu kulinarnych doznań. Rozbudzi w nich ciekawość, która nawet przełamie barierę przed skosztowaniem nowej potrawy lub tej, której się nie lubiło. Książka promuje ponadto aktywność fizyczną, stanowiącą nierozerwalną część profilaktyki zdrowia. (Emilia Lorenc, diagnosta laboratoryjny, biolog molekularny i dietetyk)

Na załączonej do scenariuszy płycie CD znajdują się kolorowe plansze, stanowiące cenną pomoc dydaktyczną dla osoby prowadzącej zajęcia, oraz karty pracy dla dzieci.

Autorami zaproponowanych w książce warsztatów kulinarnych są doświadczeni dietetycy działający na rzecz zdrowego odżywiania w przedszkolach. Publikacja została objęta patronatem merytorycznym Zdrowego Przedszkolaka: www.zdrowyprzedszkolak.org.

• warsztaty kulinarne uczące samodzielnego przygotowywania posiłków
  • różnorodne metody aktywizujące, w tym metoda projektu
  • wiele dni pasjonujących zabaw opisanych w scenariuszach
  • atrakcyjne karty pracy