Kampania na rzecz naturalnej diety w przedszkolu

List Rzecznika Praw Dziecka w sprawie zmiany diety przedszkolnej

Dieta dzieci w wieku przedszkolnym powinna prawidłowo zaopatrywać organizm w niezbędne składniki odżywcze i energetyczne. Posiłki przeznaczone dla najmłodszych muszą być pełnowartościowe, wysokiej jakości oraz być pozbawione chemicznych substancji spożywczych. Tymczasem dieta przedszkolna dzieci nie zawsze spełnia normy zdrowego odżywiania – informuje w liście do Zastępcy Głównego Inspektora Sanitarnego Jana Orgelbranda Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak.